Reklama

Reklama

Czy bełchatowska gastronomia otworzy się wbrew rządowym obostrzeniom? W sobotę rusza ogólnopolska akcja #OtwieraMY

Opublikowano: 14 stycznia 2021 10:12
Autor: Emste | Zdjęcie: poglądowe

foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W całym kraju rusza akcja #OtwieraMY, która pomimo "narodowej kwarantanny" ma doprowadzić do pełnego otwarcia restauracji, klubów fitness, ogólnie branż, które ucierpiały w skutek lockdownu. Lokalni działacze deklarują, że rozmawiali z właścicielami punktów gastronomicznych w Bełchatowie i zachęcają mieszkańców, by w najbliższą sobotę wraz z rodzinami wybrali się do restauracji.

Reklama

Lockdown i reżim sanitarny wywołany pandemią koronawirusa dalej trwa i nic nie wskazuje na to, by rząd zdecydował się na cofnięcie obowiązujących obostrzeń. Wręcz przeciwnie, z początkiem tygodnia dowiedzieliśmy się, że zostały one przedłużone do końca stycznia - w mediach pojawiają się też informacje, że mogą potrwać nawet do kwietnia. W związku z brakiem lub znacznym ograniczeniem możliwości zarabiania, wśród przedsiębiorców narastają frustracje i niepokoje. Zwłaszcza, że wielu prawników z całego kraju jest zgodnych co do tego, że część obostrzeń, a zwłaszcza lockdown, zostały w Polsce wprowadzone niezgodnie z prawem.

Głośny wyrok Sądu Administracyjnego w Opolu, stwierdzający, że ograniczenie praw i wolności konstytucyjnych nie może nastąpić poprzez rozporządzenie, dał przedsiębiorcom narzędzie prawne, dzięki któremu mogą otworzyć swoje biznesy, nie zważając na ewentualne kary ze strony policji czy sanepidu.

Po wspomnianym wyroku pojawiły się też osoby, które w ramach akcji #OtwieraMy, chcą zachęcić przedsiębiorców do ponownego pełnego działania. Inicjatywa o zasięgu krajowym dotarła także do Bełchatowa. Lokalnie zajmuje się tym Piotr Uljanicki, który od niemal roku stara się walczyć z rządowymi obostrzeniami, a także osoby z grupy "Stop Covid Bełchatów".

Z deklaracji Piotra Uljanickiego wynika, że zostały już przeprowadzone wstępne rozmowy z bełchatowskimi restauratorami. Działacze akcji #OtwieraMy twierdzą, że "godzina W" zaplanowana jest na najbliższą sobotę, 16 stycznia. Wówczas, jak mówią, lokalne punkty gastronomiczne mają otworzyć się na gości. Do działania chcą również włączyć siłowanie, kluby fitenss i dyskoteki.

Jednocześnie działacze akcji #OtwieraMy deklarują, że dysponują narzędziami prawnymi, które udostępnią przedsiębiorcom, a które mają przekonać policję i sanepid, że podejmowanie działań, a przede wszystkim karanie restauratorów za otwarcie biznesu w czasie lockdownu jest nielegalne.

- My nie chcemy walczyć, czy prowokować policji lub pracowników sanepidu. Zdajemy sobie sprawę, że ci ludzie mają odgórne rozkazy, by działać w ten sposób. Chcemy ich jednak przekonać, by stanęli po naszej stronie, a co ważniejsze po stronie obowiązującego w Polsce prawa – mówił Piotr Uljanicki.

Dodatkowo, lokalni inicjatorzy akcji #OtwieraMy deklarują, że jeśli funkjconariusze nie dadzą za wygraną, muszą liczyć się z błyskawiczną reakcją.

- Jeśli funkcjonariusze policji, czy przedstawiciele sanepidu postanowią jednak bezprawnie karać przedsiębiorców, muszą liczyć się z tym, że już w przyszłym tygodniu do prokuratury trafią zawiadomienia o przekroczeniu uprawnień i popełnieniu przestępstwa – przkonują.

Piotr Uljanicki wraz z przedstawicielami grupy "Stop Covid" chce też zachęcić mieszkańców, by w najbliższą sobotę wybrali sie lokalych kanjp i restauracji. Celem akcji jest nie tylko pokazanie, że obowiązujące regulacje są niezgodne z prawem – organizatorzy chcą też "dać zarobić" przedsiębiorcom, którzy przez lockdown stracili większość dochodów. Przy okazji wystosowują też apel do osób, które wybiorą się do bełchatowskich knajp.

- Sanepid sięga też po kary administracyjne, które mogą być automatycznie ściągane z konta. Dlatego w sobotę zabierzmy ze sobą gotówkę. Przedsiębiorcom radzę też, żeby wypłacili oszczędności z banków – mówił Piotr Uljanicki.

Co o całej akcji mówią właściciele bełchatowskich punktów gastronomicznych? Większość z nich deklaruje, że ostatecznej decyzji o otwarciu lokalu w najbliższą sobotę jeszcze nie podjęli. Zaznaczają jednak, że w obecnych warunkach nie sposób funkcjonować, wskazują na znaczny spadek dochodów, dodając, że jedyną opcją na powrót do normalności jest otwarcie się na klientów.

- W czasie lockdownu przychody w firmie wynoszą około 20% tego, co przed pandemią. Gdyby nie to, że udało się renegocjować stawkę za wynajem, a podmioty takie jak ZAiKS nie pobierają w tym trudnym czasie opłat, utrzymanie lokalu mogłoby być niemożliwe – mówi właściciel jednej z piwiarni w Bełchatowie.

Inna z bełchatowskich restauratorek również podkreśla, że ostatecznej decyzji, co do włączenia się w akcję jeszcze nie podjęła. Zaznacza jednak, że jesli w sobotę lokale w mieście się otworzą, to i ona solidarnie zaprosi do siebie klientów. Podkreśla, że w takim wypadku już od przyszłego tygodnia jej restauracja będzie funkcjonować tak, jak przed wprowadzeniem lockdownu. 

Na ten moment ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy akcja #OtwieraMy odniesie w Bełchatowie sukces, restauracje się otworza, a mieszkańcy udadzą się na "obiad na mieście"? Jedno jest pewne, w mediach społecznościowych, pod hashtagiem akcji znajdziemy wiele filmów i wpisów zamieszczonych przez restauratorów, kluby sportowe, a nawet... kluby muzyczne, które już przyjmują gości, mimo obowiązujących obostrzeń. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (114)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +1 / -3

  Prorokkk

  ten Piotr bardzo chce sie wypromować, wszędzie go pełno... Osobiście nic mi do tego...niestety naród to kupi...

 • miesiąc temu | ocena +5 / -7

  Beka

  I jak foliarze, ktoś was posłuchał i się otworzył? XD

  • miesiąc temu | ocena +3 / -5

   Covid

   Kolejna klapa bezrobotnego

 • miesiąc temu | ocena +6 / -11

  U. na odwyk

  Jak ktokolwiek może popierać tego człowieka? Odciąć go od wszystkich socjal mediów bo jest szkodliwy dla społeczeństwa 🤦🏼‍♀️

 • miesiąc temu | ocena +8 / -7

  gonzo

  jak analizują tą działalność niejakiego Piotrka to mam nieodparte wrażenie że jest wyznawcą Brauna , Korwina i ich spiskowych teorii

  • miesiąc temu | ocena +9 / -3

   trhtrhrt

   Tych spiskowych teorii , które właśnie wchodzą w życie.

 • miesiąc temu | ocena +9 / -3

  Galanonim

  Panie Piotrze , czy substancje odurzające sprzedawane przez Pana młodzieży , miały atest i były przebadane ?

 • miesiąc temu | ocena +3 / -5

  Dariusz W

  To ten Pan P który sprzedawał na komendzie do której tak często teraz chodzi ??

 • miesiąc temu | ocena +10 / -15

  myslący

  co za idioci żyją w tym mieście, nie życzy się nikomu nic złego ale zachowanie takich jak wy, może pocierpisz jeden z drugim trochę na covid to zrozumiesz swoją głupotę, jak ci braknie powietrza i nie będziesz mógł dopić tego swojego browarka, albo zjeść tego żarcia które zamówisz. Wtedy też obwinisz rząd o swoją głupotę? Wtedy nie powinni cię leczyć tylko zostawić swojej mądrości.Żenada

  • miesiąc temu | ocena +1 / -1

   Dziadek

   Dla takich jak ty wielbicieli kagańca rabów jest jedna rada dziadka: "Nie strasz stroszku, niestrasz bo się sam zes--sz..."

  • miesiąc temu | ocena +10 / -6

   Jak żyć kiedy środków do życia brak

   Latem też panował covid a wszystko było otwarte. Chyba, że stosujemy się do słów pana Morawieckiego, covid jest jak grypa- latem umiera. Sądzę, że znajdą się osoby, które latem zachorowały. Albo mamy pandemię i obostrzenia są cały czas, albo robimy sobie z ludzi jaja. ;)

 • miesiąc temu | ocena +13 / -7

  brrrr

  popieram w 100% a SSanepid t oZŁODZIEJE kradnący nielegalnie ludziom pieniadze z kont sanepid = ZŁODZIEJE

 • miesiąc temu | ocena +8 / -8

  Robson

  Jasne Restaurator otworzy knajpę czy dam bar Ok Będzie miał zapewnioną pomoc prawna OK A ja pójdę tam cos zjeść ,właśnie policja dostanę mandacik 500 zł i za dwa tygodnie 39 tysi do zapłaty od sanepidu ...Restaurator wygra w sądzie a ja będę się bujał przez kilka lat po sądach albo że spłacaniem długu Więc podziękuje bo mnie żaden prawnik wtedy nie pomoże za free tym bardziej że sądyziobriwskie miga wydawać inne wyroki niż takie jakie się spodziewacie Poza tym nie ma w prawie polskim precedensu więc każdy sąd może wydać inny wyrok Ciekaweee kto przyjdzie chyba jacyś bardzo zamożni których stać na wywalenie 30 tysięcy Ja wolę jednak przemeczyc się jeszcze trochę niż potem mieć problemy przez lata

 • miesiąc temu | ocena +12 / -4

  Sylwia

  Jestem właścicielka lokalu gastronomicznego w Bełchatowie i nie przypominam sobie żebym z Panem Piotrem miała jakaś rozmowę 😂

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   Eve

   Napisz do niego

 • miesiąc temu | ocena +13 / -9

  Piotrek U

  Witam wszystkich. Ja nie będę komentował ludzi zawistnych którzy swoje życie zatrzymali na etapie 12 lat wstecz. Nie potrafią sami zrobić czegokolwiek dobrego dla innych a potrafią tylko cisnąć i żyć życiem innych bo swojego nie mają najwyraźniej. Najlepsze ze to ludzie bez twarzy nazwiska i Honoru. Ja Staram się pomóc Każdemu Polakowi jak mogę może to moja droga za to co robiłem kiedyś moje zadośćuczynienie które i tak już dostałem. Jeśli chcecie to pomóżcie nie to nie przeszkadzajcie. Ja wiem że do tych pustych główek może nawet to nie dotrzeć jak zatrzymali się na etapie 12 lat wstecz ale spróbujcie chociaż. Zapraszamy wszystkich Prawdziwych Polaków do wspomożenia Rodaków i odródźmy nasze życie bo za chwilę nie będziemy mieli o co walczyć Pozdrawiam

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   Eve

   Tak trzymać

  • miesiąc temu | ocena +3 / -2

   Covid

   Pomoz sobie. Idźcie z żoną do pracy.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -1

   Un

   Skap o nawet dobrze, że sam piszesz Piotrek u. Bez nakazu prokuratora :)

  • miesiąc temu | ocena +1 / -2

   Dopalacze szkodzą

   Idź na odwyk, nie da się ciebie ani słuchać ani czytać 🤦🏼‍♀️

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Marcel

  Hhh

 • miesiąc temu | ocena +7 / -6

  Wolna

  Brawi Bełchatów. Dosc tej tyranii i wpajania nieprawdy o covidzie po to by zniewolic ludzi i przejac ich majatki. Belchatow w końcu otwiera oczy

 • miesiąc temu | ocena +5 / -12

  Edward

  Wojsko i pałować!!!!

 • miesiąc temu | ocena +10 / -8

  Toli

  Brawo brawo grypa była co roku jakoś nie zamykali a teraz chcą wykończyć mała i średnia przedsiebiorczosc

 • miesiąc temu | ocena +15 / -8

  Adrian

  Ja na wynos nie będę zamawiał jestem wolnym człowiekiem i jestem za tym aby można było zjeść w środku

  • miesiąc temu | ocena +7 / -2

   Yeti

   Jak będziesz wolno jadł to inni się nie załapią.

 • miesiąc temu | ocena +14 / -7

  Zybi

  Super czas skończyć ta szopkę wchodzisz do lokalu jesteś w nim zamawiasz i musisz jak pies zjeść za drzwiami czy wipic kawę gdzie tu logika brawo dla otwierajacych

 • miesiąc temu | ocena +11 / -9

  Juby

  O chętnie się na browarka wyskoczy trzeba skończyć ta plandemia strachu

  • miesiąc temu | ocena +4 / -7

   ula

   co za idioci żyją w tym miwście, nie zyczy sie nikomu nic złego ale zachowanie takich jak ty to może pocierpisz troche na covid to zrozumiesz swoją głupote, jak ci braknie powietrza i nie będziesz mógł dopić tego swojego browarka

   • miesiąc temu | ocena +3 / -2

    Pati

    A chorowałaś na covid? Ja tak, żyje i mam się dobrze. To wcale nie jest straszna choroba. Czekam, aż wreszcie coś otworzą, niestety na razie cisza.

    • miesiąc temu | ocena +1 / -2

     Kolo lolo

     Tez chorowałem i nie przeszedłem tego tak lekko jak Ty. Tym bardziej nie będę sluchal idioty od handlu z dopalaczami. Jedzenie z mojej ulubionej restauracji na szczęście jest na wynos a i catering na imprezy maja super. Pozdrawiam ekipę Kubusia

 • miesiąc temu | ocena +12 / -8

  Ggu

  Bardzo dobrze dość tego zamordyzmu

 • miesiąc temu | ocena +4 / -2

  kopalnia

  kopalnia sm się otwiera? otwierajmy wszyscy

 • miesiąc temu | ocena +15 / -9

  Anty P.M

  I Mateuszek z Jarkiem się po*srają :) 100% Poparcia dla całej akcji

 • miesiąc temu | ocena +14 / -5

  prawda

  Prof. dr hab. Roman Zieliński, kierownik Katedry Genetyki Wydziału Biologii UWM w Olsztynie: Pełnia lata i żar lejący się z nieba, a wokół ludzie w maseczkach paradują po ulicach. I nie jest to bal maskowy tylko przekonanie, że maseczki to antidotum na zło koronawirusa. Niestety ludzie dali sobie wcisnąć kit, że sezonowe przeziębienie to super groźny wirus, który dziesiątkuje nasze społeczeństwo. Wsłuchani w kłamliwe przekazy medialne, w których śmiertelność podawano bez zestawienia z normalną dzienną śmiertelnością w analogicznym okresie lat poprzednich, wierzący w zmontowane obrazy w innych państwach, na których pokazane są iście dantejskie sceny nie chcą i nie mają ochoty posłużyć się rozumem. Bezwolnie słuchają pozbawionych sensu nakazów Ministra Zdrowia, karnie zamykają usta i ograniczają oddychanie, gdy tylko przekroczą próg sklepu. Zakładają kawałki szmatek wyciąganych z kieszeni, lub nasuwają na nos coś co wcześniej mieli na brodzie. Mikrobiolog badając skład gatunkowy tychże "środków ochrony" miałby niezłe używanie. I nikt nie piśnie słowem, że maseczki to zagrożenie dla naszego zdrowia i życia tak jakby ktoś zaprogramował obniżenie zdrowotności społeczeństwa. Gdy przyjdzie jesień i wirusy ponownie się uaktywnią, maseczkofarianie pozbawieni odporności, zainfekowani milionami grzybów i bakterii będą niezłą przykrywką dla kolejnego zamknięcia ludzi w domach pod płaszczykiem epidemii, która zagraża życiu. I takim sposobem rząd czyni z ludzi niewolników, którzy lada dzień będą metkowani podobnie jak obecnie dzieje się to w przypadku trzody chlewnej czy bydła domowego. Oczywiście w imię dobra społeczeństwa. Tymczasem coraz więcej jest głosów naukowych wskazujących na koronawirusa jako ogromny przekręt medialny i polityczny. Takim głosem jest wypowiedź Bedy M. Stadler, immunologa i biologa oraz byłego dyrektora Institute for Immunology na University of Bern. Profesor bez ogródek stwierdza, że wirus nie jest nowy, że wiele podobnych wirusów istnieje od lat i w związku z tym ludzie mają odporność. W barwnej wypowiedzi Profesor wyśmiewa pojęcie bezobjawowych chorych i w prostych słowach obnaża niedoskonałość testów PCR wykonywanych z tkanek pacjenta. O tym sam wielokrotnie pisałem. Testy PCR muszą być stosowane do materiału czystego, a więc wyizolowanego wirusa, a nie do mieszaniny pobranej z tkanek ludzkich. W tym ostatnim przypadku PCR wykrywa wszystko co jest trochę do wirusa podobne. Warto zapoznać się z tekstem szwajcarskiego profesora. Może wreszcie do nas dotrze, że koronawirus jest inżynierią społeczną, a nie śmiertelną chorobą. Obecnie odszedł nieco w cień, gdyż mamy wybory. Nie chcę być złym prorokiem, ale uważam, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że po wyborach wzrośnie liczba zakażeń, a politycy znowu zaaresztują społeczeństwo. Być może tym razem nie tylko maseczki będą przymusowe, ale także testy i terapie. I tak do wiosny, a potem do następnej jesieni. Czy w takim świecie chcemy żyć? W świecie, w którym zniszczono więzi wspólnotowe, zakryto nam twarze i zredukowano prawo do oddychania tym samym ograniczając nasze prawo do życia. Czyż politycy ingerujący w nasze prawa tak dalece, że zagrażają naszemu istnieniu nie powinni zostać rozliczeni i pociągnięci do odpowiedzialności? "Ci młodzi i zdrowi ludzie którzy teraz chodzą w maskach na twarzy lepiej niech noszą jesienią kask, bo ryzyko, że coś spadnie im na głowę jest większe niż poważny przypadek COVID-19"

 • miesiąc temu | ocena +12 / -2

  Bohater

  Przed tym wszystkim Piotr Ulianicki nie dał powiedzieć złego słowa na PiS i wszystko z tym związane hihi wielki obrońca

  • miesiąc temu | ocena +6 / -5

   Piotrek U

   Ty Bohater taki z ciebie bohater bez twarzy. Już wiele razy przyznawałem że też dałem się oszukać Pisowi więc troluj gdzie indziej. Albo jak taki bohater jesteś to zrób może coś ty dobrego dla drugiego człowieka to chętnie się dołączę. Jak narazie samo cwaniactwo bez nazwiska i twarzy hehe Bohater od siedmiu boleści

   • miesiąc temu | ocena +3 / -0

    Niebieski

    Uspokój się albo zrób kolejną zrzutkę. Wystarczylo by za Facebook byłby platny i byłby spokoj z Toba . Taki Polak z Ciebie? To czlowieku nie badz pasożytem Pokaz dzieciakom ze jako ojciec rodziny umiesz ja utrzymać Kuratorów z żoną to tez za niewinność macie? Wszyscy się na ciebie uwzieli. Biedny Piotruś. Prawdziwy Polak konfitura. Za mlody jestem ale do dzis koledzy na komendzie opowiadają jak zes dawal na papier

  • miesiąc temu | ocena +7 / -3

   Wolna

   Kazdy przy korycie nas w uja zrobil i kazdy wpriwadzalby lokc down niezaleznie czy to pis czy po. Tu juz nie chodzi o polityke. Tu chodzi o zycie polajow i ludzi na calym swiecie. W jednosci mamy moc by pogonic tych co zgotowali nam ten los. Pozdrawiam serdexznie

 • miesiąc temu | ocena +14 / -11

  szczenazamaskowanych

  dałnie skoro akceptujesz już swój status parobka i niewolnika to sobie noś szmate na twarzy do końca twojego nic nie wartego życia ale ode mnie WON! Ja mam wybór i nie nosze! i jakoś wszystko załatwiam, chodzę po lekarzach, urzędach po sklepach i ulicy i to bez NAMORDNIKA! da sie sie? da! jak ty nie chche i wolisz na kolanach to proszę bardzo ale ode mnie WARA niewolniku w szmacie!

 • miesiąc temu | ocena +7 / -9

  obudzsie

  youtube.com/watch?v=qI18mlaymgE

 • miesiąc temu | ocena +9 / -7

  buahahahahaaa

  tylko w "wolnej" europie i teraz w "wolnych: USA za "demokraty" bidena kaze sie ludziom chodzic w kaganacach na tqwrzy i SZCZEPIC! i ci "wolni" europejczycyc łykaja to jak pelikany i wierze ze wirus nie przeniesie sie do nich z afryki azfji australii, jakos w Afryche nikt sie nie szczepi i nikt nie chodzi w masecZkach w azji podobnie, W krajach arabskich jak by im chcieli wprowadzać jakieś lokdauny to by ich zaraz araby powiesili na latarniach głowami w dół jak nietoperze, australia podobnie ale "wolne" dzbany z ue chodza na kolanach w kagańcach i sie ciesz ze maj wolnosc

 • miesiąc temu | ocena +17 / -7

  złodziejkazSanepidu

  To czyste szaleństwo, szczyt nieodpowiedzialności że z powodu niewielkiej procentowo grupy ludzi niszczy się życie tak wielu ludzi. Zmusza się do zamykania firm, miejsc pracy, zamyka się oddziały szpitalne, nie przeprowadza się zabiegów medycznych, zamyka się szkoły, hotele, itd. Niszczy się nasze dzieci, nasza młodzież, ich życie socjalne, rozwój i fizyczny i emocjonalny. Ludzie popadaja w depresję. Wzywa się nas do odpowiedzialności i chronienia życia innych a co z naszym życiem i życiem naszych dzieci? Dlaczego covid jest chorobą priorytetowa?Dlaczego na inne choroby ludzie mogą umierać? Jestem bardzo sfrustrowana. Mam nadzieję że ludzie którzy są za to odpowiedzialni będą umierali samotnie.

 • miesiąc temu | ocena +5 / -8

  Lance

  Piotr Uljanicki autorytet, mówca, lider.

 • miesiąc temu | ocena +10 / -4

  Amen

  Gdy władzę Herod sprawował i naród wyszczepiał, Boże przyszło Narodzenie, by lud wierny zachował nadzieję. Gdy to ów Herod usłyszał to prędko zadziałał i maski wokół ludziom dał, by bez nich być w kościołach nikt nie śmiał. Lecz był wciąż Herod niesyty – – wprowadził limity i straszył pasterzy w dali by pasterkę w tv oglądali. Kazał na kuszenia górze do żerców w purpurze: mym rządom pokłon macie dać jeśli swe życie chcecie zachować. A potem młodzianków dorwał i zamknął ich w domach. Aby w duchowej posusze Zmarniały wnet wszystkie małe dusze. Utrwalić Herod reżim chciał – mędrców korumpował. I dawał złoto, mirrę im by mu kadzili w jeden zgodny rytm. Lecz pastuszkowie nie dali terroru się fali. I do Betlejem ruszyli, gdzie Boga prawdziwego sławili. Światłości lśniły tam blaski, opadły wkrąg maski. I Herod przegrał zawody jak wszystkie one dawne herody. Daj Panie miłość swą Boską by nie ulec troskom. I wiernie chwalić zawsze Cię byśmy z Tobą żyli wiecznie w niebie.

 • miesiąc temu | ocena +8 / -8

  niedlaterrorytówwszmatach

  SZOK! Żyjemy w ustroju niewolniczym, który ma poparcie większości Śp. Michał Marusik - youtube

 • miesiąc temu | ocena +8 / -9

  srovid21

  O CO CHODZI W TEJ CAŁEJ PANDEMI ? OBEJRZYJ KONIECZNIE na YT " Jak zapędzić bydło na rzeź?

  • miesiąc temu | ocena +6 / -5

   Xxx

   No chyba że masz w rodzinie kogoś kto ledwo z tego wyszedł.. Ja mam..

 • miesiąc temu | ocena +9 / -8

  szmatyOUT

  !!!Koronawirus w Niemczech: Wskaźnik śmiertelności wyższy niż w USA!!!! Pod względem wskaźnika śmiertelności Niemcy wyprzedziły USA i zbliżają się do poziomu 11 zgonów na milion mieszkańców. Niemcy są także znacznie powyżej średniej zgonów w UE, wynoszącej około 7,5 na milion mieszkańców. NO TAK TWARDY LOCKDOWN nie pomógł? ohjjojo co to sie stało? chodzenei w maseczkach od roku nie pomogło?? ohjojoj oj dziwneee naprawde dziwne czemu w tych niemcach c otak super sobie radzą z pandemia i chodza w mmaseczkach jest taka tragedia hmm ciekawe??

  • miesiąc temu | ocena +12 / -7

   Wirusek

   Może gdyby było mniej opornych na wiedze dzbanów, oczytanych „jutubami” to mniej ludzi by umieralo. Naturalna selekcja, pieknie :)))

   • miesiąc temu | ocena +8 / -4

    Xx

    Tylko że ci foliarze wykształceni na Youtube wyznawcy teorii spiskowych są zagrożeniem dla wszystkich.

 • miesiąc temu | ocena +6 / -7

  nazistaNiedzielski

  Niemcy: 10 osób zmarło krótko po przyjęciu szczepionki na COVID-19.

  • miesiąc temu | ocena +11 / -7

   Mamy w dup*w twoje slowa

   Uuu.. i pewnie ufo do nich przyleciało. Starzy lub schorowani to zmarli. Ważne ze chip założony, z Jowisza teraz będzie ułatwiony kontakt z ludźmi jaszczurami hahahhahahah

   • miesiąc temu | ocena +7 / -7

    antydebil

    !!!Koronawirus w Niemczech: Wskaźnik śmiertelności wyższy niż w USA!!!! Pod względem wskaźnika śmiertelności Niemcy wyprzedziły USA i zbliżają się do poziomu 11 zgonów na milion mieszkańców. Niemcy są także znacznie powyżej średniej zgonów w UE, wynoszącej około 7,5 na milion mieszkańców. NO TAK TWARDY LOCKDOWN nie pomógł? ohjjojo co to sie stało? chodzenia w maseczkach od roku nie pomogło?? ohjojoj oj dziwneee naprawde dziwne czemu w tych niemcach c otak super sobie radzą z pandemia i chodza w maseczkach jest taka tragedia hmm ciekawe??

    • miesiąc temu | ocena +4 / -4

     Covid lucky

     Jaki twardy . Latem latali bez maseczki. A uljanicki ich wskazywal jako przykład. Teraz nagle Niemcy juz beeee

 • miesiąc temu | ocena +8 / -11

  ***************

  w kazdym sklepie i restauracji powinna byc kartka na drwiach ZAKAZ ZASLANIANIA TWARZY kazdy kto wchodzi w maseczcce to potencjalny Zlodziej bandyta i osoba cohra! i nie powinna byc wpuszczona i obluzona ZAKAZ wchodzenia w masezczcce ja tak mam u sieibe na posesji na płocie bede strzelałdo zakamuflowanych banytów

  • miesiąc temu | ocena +10 / -6

   Ciota z ciebie

   Banyci? Ojej.. zesrasz się zaraz :) Banyci, słuchajcie BANYCI buahhahahahahhahahah

 • miesiąc temu | ocena +11 / -7

  antyszmatek

  " Źle użyta maseczka staje się bombą biologiczną. Szkodzi zamiast pomagać. Jeśli ktoś nosi maseczkę, to nie powinien jej dotykać palcami." - Po co wprowadzono obowiązek noszenia masek??? - oniważ społeczeństwo czuje się bezpieczniej.!!!!!" - Doktor Maciej Niwiński, przewodniczący Zarządu Regionu Śląskiego OZZL, buahahahha Źródło: Puls Medycyny Jeżeli podczas treningu zakrywamy nos i usta, to wymiana oddechowa jest utrudniona. „Wydolność organizmu bardzo szybko się pogorszy. Na pewnym etapie nawet u bardzo wysportowanej osoby, która będzie oddychała za szybko, może dojść do zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej. Może pojawić się ból głowy, tachykardia, duszność” – mówi w wywiadzie dla "Pulsu Medycyny" prof. dr hab. n. med. Miłosz Jaguszewski, specjalista kardiolog z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jeśli ktoś wierzy, że maseczka go chroni, to może ją sobie zrobić w domu - choćby z szalika. Chodzenie w maseczce po ulicy nie ma sensu. Jest wręcz szkodliwe. Maseczka robi się wilgotna po dwóch godzinach i sama w sobie kumuluje drobnoustroje i wirusy - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Bondar, rzecznik głównego inspektora sanitarnego. "Zbyt długo noszona maseczka to poważne zagrożenie dla zdrowia"!! - Dr Paweł Grzesiowski! "Maski noszone przez osoby bezobjawowe muszą być traktowane jako element psychologiczny, niż jako ochrona medyczna. Maski bawełniane praktycznie nie zatrzymują wirusa. Zakładane przez osoby w kontaktach międzyludzkich zmniejszają ilość wydychanego aerozolu, niemniej jednak nie są to maski filtrujące." "Maski jednorazowe powinny być wyrzucane po kilkunastu minutach noszenia. Problem polega na tym, że ludzie chodzą w nich przez 8–10 godzin. Takie maski stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia." - Dr Paweł Grzesiowski ekspert NRL. Dr Grzesiowski stracił posadę – bo krytykował rządDr n. med. Paweł Grzesiowski, immunolog i ekspert w dziedzinie zdrowia publicznego, krytykował rządzących i… Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, które podlega Ministerstwu Zdrowia, nie przedłużyło mu umowy. – Dali mi do zrozumienia, że to za krytykę sposobu, w jaki rząd walczy z epidemią – przyznał.

 • miesiąc temu | ocena +15 / -11

  Marek

  JA I CAŁA MOJA RODZINA i wszyscy znajomi z rodzinami przyjdą i zjedzą taki obiad jak ludzie w cywilizowanych warunkach, a śmierdziele niech siedzą w maseczkach i jedzą po kiblach chowając się przed sanepidem i milicja, jak tak chcą żyć jak szczury ich wybór. My przy stole oni przy kiblu!

  • miesiąc temu | ocena +11 / -8

   Matka polka

   Dzieci na smyczy mam Nadzieje beda bo nie lubie jak bachory po restauracji biegajooo :)

  • miesiąc temu | ocena +9 / -11

   Kibel

   Póżniej ONI w ciepłym domu, a WY z super mandatem przy milicji ;) smacznego dzbany.. fuj! Zarazy!

 • miesiąc temu | ocena +8 / -9

  srovidterror2021

  Rząd już we wrześniu wiedział, że zamykając nas w domach, złamał konstytucję? Wskazuje na to kalendarz działań przedstawicieli władz zmierzających do zablokowania, albo przynajmniej opóźnienia możliwości wypłacania przedsiębiorcom odszkodowań. Kolejne sądy stwierdzają, że rządowe rozporządzenie epidemiczne jest niezgodne z konstytucją i ustawą, na podstawie której zostało wydane Równocześnie wśród przedsiębiorców zbiera się coraz liczniejsza grupa gotowa do walki o odszkodowania od państwa Ich szyki próbuje pokrzyżować Mateusz Morawiecki pod rękę z Elżbietą Witek, którzy chcą, by de facto o losie odszkodowań zdecydował TK kierowany przez Julię Przyłębską Wniosek premiera tymczasowo "zamroził" możliwość dochodzenia odszkodowań, ale reprezentujący przedsiębiorców mec. Jacek Dubois zapewnia, że ma przygotowane odpowiedzi na każdy scenariusz, a jego klienci są gotowi na wieloletnią walkę

 • miesiąc temu | ocena +8 / -12

  nienoszeszmat

  Tylko niewolnicy i debile chodzą w namordnikach i pozwalają by zakazno im oddychać, napic sie czy zjeść na ulicy w drodze do pracy! tylko cwele przyjmują mandaty i pozwalają sie okradać złodziejom z sanepidu. ale taka grzywna może być bardzo opłacalna. Bo p o wygranej w sądzie otrzmamy całą kwotę wraz z odsetkami ustawowymi. Żaden bank nie daje takiego oprocentowania.

  • miesiąc temu | ocena +13 / -7

   apple2137

   co ty za bzdury opowiadasz. wierzysz w te wszystkie bzdury bo masz mózg zniszczony przez dopalacze uljanickiego. moze jeszcze samoloty rozpylaja trucizne zeby ludzie chorowali na raka co? a dopalacze od uljanickiego lecza choroby? haha zalosny belchatowianin

   • miesiąc temu | ocena +10 / -5

    Sedesik

    Hahahahah dokładnie. Po szczepionce wyrasta trzeci sut, a Smoleńsk to był zamach aaa i covid jest rozpylany! Dzbany i Janusze :) Woli dopalacze kupić. Dobrze bo ta selekcja wykończy foliarzy.

   • miesiąc temu | ocena +6 / -8

    stopkagacom

    Nie znam deklu zadnego uljanickiego, nigdy nie brałem zadnych narkotyków dlatego mam mózg w przeciwieństwie do ciebie io nie nosze szmaty zainfekowanej brudnej przerz cały miesac na twarzy! tak jak robisz ty deklu! rzygać mi sie chce jak od was śmierdzi od tych szmat co macie na twarzy gdy stoje obok wasw skepie wy {PARCHY maseczkowe

 • miesiąc temu | ocena +5 / -9

  dośćterrorucovid

  Ja pójde i zjem jak człowiek na śmiecie a niewolnicy niech sobie chodzą w maseczkach na kolanach do końca ich usranego nic nie wartego zycia! STOP maseczkom!

 • miesiąc temu | ocena +7 / -3

  czlowiekzzasadami

  piotrus wiemy ze nie chcesz prowokowac policjantow bo to najlepsi koledzy!!dlatego bez maski po komendzie chodzic pozwalaja

 • miesiąc temu | ocena +16 / -2

  Nena

  Człowiek z mózgiem przezartym przez dopalacze,ktore sprzedawał dzieciom,kreuje się na znawcę tematu. Jednego zdania sklecić poprawnie nie potrafi,o ortografii nie wspominając. Jak ktoś za takim pójdzie,to ja mu współczuję.

 • miesiąc temu | ocena +15 / -1

  xxx

  Imprez nie ma, zbyt na dopalacze spadł..

 • miesiąc temu | ocena +13 / -8

  zyzio

  Pani Emilewcz z PiS za swój wybryk z nartami powinna ponieść odpowiedzialność karną. Przyczyni się prawdopodobnie do śmierci setek osób pokazując innym, że obostrzenia można omijać. Ja wiem jedno, na Covid ludzie umierają. Osobiście znam trzy osoby które wymagały wspomagania oddychania tlenem i do tej pory nie wróciły do pełni sił. Róbta co chceta. Poseł Emilewicz powinna pójść pod sąd.

 • miesiąc temu | ocena +20 / -10

  ya

  No moja mama leży drugi tydzień w łóżku na covid, wczoraj było pogotowie bo nie mogła oddychać. Możliwe że zaraził ją taki postępowy typ bez maski na ryju.

  • miesiąc temu | ocena +2 / -1

   Marcin

   Mogła w domu siedzieć

  • miesiąc temu | ocena +0 / -6

   Ada

   Ten minus to pomyłka

 • miesiąc temu | ocena +12 / -3

  Radek

  To nie ten od dopalaczy ?

  • miesiąc temu | ocena +13 / -3

   Belver

   Dokładnie. I to jest belchatowskie guru do spraw covid. Żenada

 • miesiąc temu | ocena +18 / -8

  miko

  Róbta co chceta a ja i tak do waszych knajp nie pójdę, żeby czegoś nie złapać i żaden logicznie myślący tego nie zrobi. Bankructwo wam nie grozi, bo i tak na palcach jednej reki można policzyć knajpy w Bełchatowie które dają porządnie zjeść, reszta to dno. Dobry biznesmen myśli na zapas i zawsze ma pieniądze żeby przetrwać, a idiota żyjeponad stan a teraz płacze. Żaden rząd nie pomógł tyle przedsiębircom, a wam ciągle mało

  • miesiąc temu | ocena +13 / -6

   neyo

   POPIERAM ! Kto nie chce parcha to nie będzie nigdzie łaził. Wiecznie dostają wsparcie i wiecznie mało. Podburzają tylko. Czego Wy chcecie? Siedzieć cały rok znowu z zarazą? To ogarnijcie się i na siłę nie szalejcie :) PS. połowa z Was ma lipną kuchnie.

 • miesiąc temu | ocena +10 / -20

  koniecTerroru

  maska jest po to. żeby wszyscy czuli jak wielkie jest zagrożenie !!!! aby ludzie uwierzyli, że rozprzestrzeniają epidemię, nawet jeśli nie chorują. Ma uwolnić powszechną histerię i strach w społeczeństwie. Wmawia się nam, że nakaz stosowania maseczek, dezynfekcja, dystans itp., ma rzekomo chronić i zabezpieczyć przed śmiercią Korzystając z mediów w kółko klepie się o ogromnej liczbie potwierdzonych infekcji i zgonów !! Wprowadzając zakazy i restrykcje ogranicza się ludziom wolność i podstawowe prawa w imię działań o ich dobro, zdrowie i bezpieczństwo.

  • miesiąc temu | ocena +16 / -8

   satan

   Wiesz, zawsze możesz tego nie robić. A włodarze z Pisu przykręcą kolejną śrubke. Także your choice jak to mówią. Dopóki wyborcy obecnej władzy - nie będą robić tego co ich ukochana parta chce, dopóty będą rosły słupki zakażeń i obostrzenia. Do nogi i siad. Polacy sami sobie ten los zgotowali. WIrus zdaje się był w odwrocie koło czerwca nie? Żeby dzbany, emeryci i beneficjenci mogli swobodnie oddać głos i oddać swoją wolność. Także bawcie się dobrze. A im większy pokażecie sprzeciw tym bardziej Was udupią.

 • miesiąc temu | ocena +9 / -15

  prawda

  Profesor Eric Caumes, główny epidemiolog we Francji powiedział, że jest zaniepokojony dużą liczbą skutków ubocznych szczepionki Pfizera. - Nigdy nie widziałem większej częstotliwości niepożądanych reakcji na szczepionkę - komentuje. Prof. Bhakdi- wirusolog i jeden z najczęściej cytowanych naukowców świata, wychował i wykształcił tysiące lekarzy : nigdy nie zaszczepię się tą szczepionką. Podkreślam że nie ma żadnych podstaw medycznych i prawnych by nazywać koronawirusa pandemią. To jest gra koncernów farmaceutycznych i polityków. Zastraszanie ludzi.To jest Biznes - miliardy na szczepionki c-19 i grypy oraz dalej – praktycznie bez końca - na kolejne mutacje c-19. Obłęd

 • miesiąc temu | ocena +8 / -17

  NIEdlapedogilówwmaseczkach

  maseczka dla wirusa to jak ogrodzenie z siatki drucianej dla muchy,przeleci prz nią jak perszing,pseudopandemię wymyślili po to aby robić biznes,na dzień dzisiejszy to na samych szczepionkach to ok.75 miliardów $USA,nie wspominając o biznesie maseczkowo -rękawiczkowo-kwasowym do pseudodezynfekcji,nie stosuje się do niczego,przeszedłem grypę koronową ,mam gdzieś szczepionki ,JA CHCĘ NORMALNIE DOŻYĆ DO ŚMIERCI

  • miesiąc temu | ocena +16 / -7

   michał

   A imbecylowi można mówić w nieskończoność, że nie chroni ale zmniejsza ryzyko. Może o 50%, a może o 30% to i tak dużo.

 • miesiąc temu | ocena +10 / -17

  stopterrorowi

  To czyste szaleństwo, szczyt nieodpowiedzialności że z powodu niewielkiej procentowo grupy ludzi niszczy się życie tak wielu ludzi. Zmusza się do zamykania firm, miejsc pracy, zamyka się oddziały szpitalne, nie przeprowadza się zabiegów medycznych, zamyka się szkoły, hotele, itd. Niszczy się nasze dzieci, nasza młodzież, ich życie socjalne, rozwój i fizyczny i emocjonalny. Ludzie popadaja w depresję. Wzywa się nas do odpowiedzialności i chronienia życia innych a co z naszym życiem i życiem naszych dzieci? Dlaczego covid jest chorobą priorytetowa?Dlaczego na inne choroby ludzie mogą umierać? Jestem bardzo sfrustrowana. Mam nadzieję że ludzie którzy są za to odpowiedzialni będą umierali samotnie.\

 • miesiąc temu | ocena +8 / -16

  ddddd

  popieram w 100% a SSanepid t oZŁODZIEJE kradnący nielegalnie ludziom pieniadze z kont sanepid = słodzieje

 • miesiąc temu | ocena +19 / -8

  bleeee

  Preparat, nazywany „szczepionką”, jest produktem inżynierii genetycznej, w postaci konstruktu jakim jest zrekombinowany RNA. Jego zadaniem jest nie tylko pobudzenie naszego układu immunologicznego do wytworzenia przeciwciał na białko S koronawirusa, lecz również replikowanie się w naszym organizmie.

 • miesiąc temu | ocena +10 / -17

  tfuuuu

  maska jest po to. żeby wszyscy czuli jak wielkie jest zagrożenie !!!! aby ludzie uwierzyli, że rozprzestrzeniają epidemię, nawet jeśli nie chorują. Ma uwolnić powszechną histerię i strach w społeczeństwie. Wmawia się nam, że nakaz stosowania maseczek, dezynfekcja, dystans itp., ma rzekomo chronić i zabezpieczyć przed śmiercią Korzystając z mediów w kółko klepie się o ogromnej liczbie potwierdzonych infekcji i zgonów !! Wprowadzając zakazy i restrykcje ogranicza się ludziom wolność i podstawowe prawa w imię działań o ich dobro, zdrowie i bezpieczństwo.

  • miesiąc temu | ocena +10 / -11

   sruuuu

   Tak więc, obcy element genetyczny, super wirus, jakim jest konstrukt mRNA, będzie angażował aparat translacyjny naszego organizmu w celu wyprodukowania białka S, a także aparat replikacyjny, w celu namnożeniu aktywnych, wirusowych cząstek mRNA. W ten sposób autorzy tej „nowoczesnej technologii” poszli o krok dalej niż dotychczasowi producenci GMO. Przypomnijmy, że do otrzymywania GMO wykorzystuje się konstrukt DNA z obcym genem, który wprowadza się do komórek roślin lub zwierząt. Od tego momentu konstrukt ten żyje własnym życiem, na co eksperymentator nie ma już wpływu. Konstrukt ten jednak nie namnaża się w cytoplazmie, ani też nie podlega translacji. Konstrukt ten jedynie włącza się w dowolnych miejscach w genom gospodarza, w dowolnej liczbie kopii. Skutkuje to zmianą ekspresji genów oraz ich mutacjami. Ponadto, w odpowiedzi na stres, jakim jest ten obcy konstrukt DNA, w genomie biorcy uruchamiane zostają transpozony, które również mogą zmieniać ekspresję genów i działać mutagennie. Również konstrukt mRNA ze „szczepionki” może zostać włączony do genomu, w tym przypadku ludzkiego i wywołać podobne efekty jakie występują u GMO. W odniesieniu do „szczepionki” na koronawirusa wprowadzone cząstki mRNA będą dodatkowo podlegać replikacji i translacji. Tak więc w „szczepionce” otrzymamy inwazyjną cząstkę, podobną do złośliwego wirusa lub złośliwych komórek nowotworowych, rzekomo dla naszego dobra. Osoby, które wahają się jeszcze przed przyjęciem tej genetycznej „szczepionki” niech uświadomią sobie, że po jej przyjęciu wprowadzą do swojego organizmu pasożytniczą cząsteczkę mRNA, podobną do wiroidów wykrytych do tej pory jedynie u roślin. Wiroidy roślinne nazywane są pasożytami transkrypcji, ponieważ przejmują one aparat transkrypcyjny swojego gospodarza, doprowadzając go do choroby lub śmierci.

   • miesiąc temu | ocena +6 / -6

    jagoda

    Udajesz mądrego?

 • miesiąc temu | ocena +7 / -18

  stop

  maseczka dla wirusa to jak ogrodzenie z siatki drucianej dla muchy,przeleci prz nią jak perszing,pseudopandemię wymyślili po to aby robić biznes,na dzień dzisiejszy to na samych szczepionkach to ok.75 miliardów $USA,nie wspominając o biznesie maseczkowo -rękawiczkowo-kwasowym do pseudodezynfekcji,nie stosuje się do niczego,przeszedłem grypę koronową ,mam gdzieś szczepionki ,JA CHCĘ NORMALNIE DOŻYĆ DO ŚMIERCI

 • miesiąc temu | ocena +9 / -13

  grrrr

  Prof. dr hab. Roman Zieliński, kierownik Katedry Genetyki Wydziału Biologii UWM w Olsztynie: Pełnia lata i żar lejący się z nieba, a wokół ludzie w maseczkach paradują po ulicach. I nie jest to bal maskowy tylko przekonanie, że maseczki to antidotum na zło koronawirusa. Niestety ludzie dali sobie wcisnąć kit, że sezonowe przeziębienie to super groźny wirus, który dziesiątkuje nasze społeczeństwo. Wsłuchani w kłamliwe przekazy medialne, w których śmiertelność podawano bez zestawienia z normalną dzienną śmiertelnością w analogicznym okresie lat poprzednich, wierzący w zmontowane obrazy w innych państwach, na których pokazane są iście dantejskie sceny nie chcą i nie mają ochoty posłużyć się rozumem. Bezwolnie słuchają pozbawionych sensu nakazów Ministra Zdrowia, karnie zamykają usta i ograniczają oddychanie, gdy tylko przekroczą próg sklepu. Zakładają kawałki szmatek wyciąganych z kieszeni, lub nasuwają na nos coś co wcześniej mieli na brodzie. Mikrobiolog badając skład gatunkowy tychże "środków ochrony" miałby niezłe używanie. I nikt nie piśnie słowem, że maseczki to zagrożenie dla naszego zdrowia i życia tak jakby ktoś zaprogramował obniżenie zdrowotności społeczeństwa. Gdy przyjdzie jesień i wirusy ponownie się uaktywnią, maseczkofarianie pozbawieni odporności, zainfekowani milionami grzybów i bakterii będą niezłą przykrywką dla kolejnego zamknięcia ludzi w domach pod płaszczykiem epidemii, która zagraża życiu. I takim sposobem rząd czyni z ludzi niewolników, którzy lada dzień będą metkowani podobnie jak obecnie dzieje się to w przypadku trzody chlewnej czy bydła domowego. Oczywiście w imię dobra społeczeństwa. Tymczasem coraz więcej jest głosów naukowych wskazujących na koronawirusa jako ogromny przekręt medialny i polityczny. Takim głosem jest wypowiedź Bedy M. Stadler, immunologa i biologa oraz byłego dyrektora Institute for Immunology na University of Bern. Profesor bez ogródek stwierdza, że wirus nie jest nowy, że wiele podobnych wirusów istnieje od lat i w związku z tym ludzie mają odporność. W barwnej wypowiedzi Profesor wyśmiewa pojęcie bezobjawowych chorych i w prostych słowach obnaża niedoskonałość testów PCR wykonywanych z tkanek pacjenta. O tym sam wielokrotnie pisałem. Testy PCR muszą być stosowane do materiału czystego, a więc wyizolowanego wirusa, a nie do mieszaniny pobranej z tkanek ludzkich. W tym ostatnim przypadku PCR wykrywa wszystko co jest trochę do wirusa podobne. Warto zapoznać się z tekstem szwajcarskiego profesora. Może wreszcie do nas dotrze, że koronawirus jest inżynierią społeczną, a nie śmiertelną chorobą. Obecnie odszedł nieco w cień, gdyż mamy wybory. Nie chcę być złym prorokiem, ale uważam, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że po wyborach wzrośnie liczba zakażeń, a politycy znowu zaaresztują społeczeństwo. Być może tym razem nie tylko maseczki będą przymusowe, ale także testy i terapie. I tak do wiosny, a potem do następnej jesieni. Czy w takim świecie chcemy żyć? W świecie, w którym zniszczono więzi wspólnotowe, zakryto nam twarze i zredukowano prawo do oddychania tym samym ograniczając nasze prawo do życia. Czyż politycy ingerujący w nasze prawa tak dalece, że zagrażają naszemu istnieniu nie powinni zostać rozliczeni i pociągnięci do odpowiedzialności? "Ci młodzi i zdrowi ludzie którzy teraz chodzą w maskach na twarzy lepiej niech noszą jesienią kask, bo ryzyko, że coś spadnie im na głowę jest większe niż poważny przypadek COVID-19" Beda M. Stadler, były dyrektor Institute for Immunology na berneńskim Universität Bern, biolog i Profesor

 • miesiąc temu | ocena +9 / -16

  srovid

  To czyste szaleństwo, szczyt nieodpowiedzialności że z powodu niewielkiej procentowo grupy ludzi niszczy się życie tak wielu ludzi. Zmusza się do zamykania firm, miejsc pracy, zamyka się oddziały szpitalne, nie przeprowadza się zabiegów medycznych, zamyka się szkoły, hotele, itd. Niszczy się nasze dzieci, nasza młodzież, ich życie socjalne, rozwój i fizyczny i emocjonalny. Ludzie popadaja w depresję. Wzywa się nas do odpowiedzialności i chronienia życia innych a co z naszym życiem i życiem naszych dzieci? Dlaczego covid jest chorobą priorytetowa?Dlaczego na inne choroby ludzie mogą umierać? Jestem bardzo sfrustrowana. Mam nadzieję że ludzie którzy są za to odpowiedzialni będą umierali samotnie.\

 • miesiąc temu | ocena +7 / -15

  srovid

  Profesor Eric Caumes, główny epidemiolog we Francji powiedział, że jest zaniepokojony dużą liczbą skutków ubocznych szczepionki Pfizera. - Nigdy nie widziałem większej częstotliwości niepożądanych reakcji na szczepionkę - komentuje. Prof. Bhakdi- wirusolog i jeden z najczęściej cytowanych naukowców świata, wychował i wykształcił tysiące lekarzy : nigdy nie zaszczepię się tą szczepionką. Podkreślam że nie ma żadnych podstaw medycznych i prawnych by nazywać koronawirusa pandemią. To jest gra koncernów farmaceutycznych i polityków. Zastraszanie ludzi.To jest Biznes - miliardy na szczepionki c-19 i grypy oraz dalej – praktycznie bez końca - na kolejne mutacje c-19. Obłęd

  • miesiąc temu | ocena +17 / -9

   Kulfon

   Chipy to Wy wszyscy macie od minimum 20 lat w kieszeniach.... KARTA DO BANKOMATU, TELEFON KOMÓRKOWY, DOWÓD OSOBISTY. Chcecie żyć poza kontrolą to otwórzcie muszę klozetową - wrzućcie tam te wszystkie rzeczy i po sprawie. Znawcy z "jutuba" i inni "naukowcy". Tak jak Pazura namawia do szczepień, tak inni którym się nudzi namawiają do buntu i wypisują teorie "z d*py". Gdyby ludzie rzeczywiście chcieli to już dawno by nie było tego wirusa. Ale Sebixy muszą jechać w góry, foto na fb musi być, latem trzeba było bonik wykorzystać, itd itd itd... lata będziemy się w tym babrać, a rząd będzie robił co chce. Swoją drogą Bełchatów miasto Pisu i nagle się nie podoba władza? Ktoś ich wybrał :)

 • miesiąc temu | ocena +7 / -15

  brrr

  popieram w 100% a SSanepid t oZŁODZIEJE kradnący nielegalnie ludziom pieniadze z kont sanepid = słodzieje

 • miesiąc temu | ocena +4 / -17

  Będziemy picccccc

  W sobotę na impre jedziemy super będzie się działo

 • miesiąc temu | ocena +6 / -15

  Wkoncu otwarcie knajp

  Wkoncu będą otwarte paby super będę pił do upadłego hurraaaaaaa

  • miesiąc temu | ocena +15 / -3

   MAR

   do upadłego czyli 3 piwa z biedry

  • miesiąc temu | ocena +14 / -0

   EQO

   hahahahahhahahahha uwierzę jak zobaczę PISIORKI

 • miesiąc temu | ocena +17 / -1

  Szyderca

  Otwierajcie dopóki jeszcze możecie odmówić przyjęcia mandatu. PiS ma dla naszego wspólnego dobra już nowy projekt ustawy, prosto z ZSRR. Teraz zasadniczo sąd nie będzie od udowodnienia nam winy, tylko my będziemy musieli udowodnić mu swoją niewinność. Oczywiście za swoją kasę.

 • miesiąc temu | ocena +18 / -3

  beti

  jedyne co P. U. może sobie otworzyć to sklep z dopalaczami przy rondzie albo gębę przy składaniu zeznań obciążających jego kumpli

 • miesiąc temu | ocena +11 / -2

  P.U. zamilcz

  Bardzo proszę nie dawać P.U. uwagi, ten człowiek na to nie zasługuje. Jest szkodliwy dla społeczeństwa.

 • miesiąc temu | ocena +14 / -0

  DDD

  NIKT SIĘ NIE BĘDZIE OTWIERAĆ.DRAPIĄ W ŚCIANĘ NA MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWY.

 • miesiąc temu | ocena +21 / -1

  XL

  Otwierajcie to zaraz Wasza uwielbiana partia zamknie wszystko na 2x dłużej... mówiąc, że 3 fala jest. Przepchną ustawę o mandatach i stracicie jeszcze bardziej. Muszą gdzieś kasę na socjal dla swoich wyborców znaleźć ;)