Reklama

Reklama

Oszuści znów atakują seniorów. Znaleźli nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy

Opublikowano: 11 stycznia 2021 08:47
Autor: Emste | Zdjęcie: pixabay/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje do swoich klientów o daleko idącą ostrożność. W ostatnim czasie w naszym województwie odnotowano próbę oszustwa "na pracownika ZUS", których ofiarą mieli paść emeryci. Uważajmy, kogo wpuszczamy do domu i komu podajemy swoje dane przez telefon.

Reklama

Oszust uderzył na osiedlu Dąbrowa w Łodzi, kontaktując się z emerytami i tłumacząc, że jest z ZUS-u i że w danych emeryta jest pewna nieścisłość, która może spowodować, że wypłata trzynastej emerytury nie zostanie wypłacona.

- Nie dajmy się nabrać. Osoby uprawnione otrzymają trzynastą emeryturę w ten sam sposób jak świadczenia, które otrzymują co miesiąc. Jeśli emeryt otrzymuje swoje świadczenie na konto, trzynasta emerytura będzie przelana na to samo konto, a jeśli emeryturę co miesiąc przynosi listonosz, to w ten sam sposób  przekazane zostanie trzynaste świadczenie.  W sprawie trzynastej emerytury nie składa się żadnych wniosków. ZUS sam weryfikuje uprawnienia. Nie dajmy się wiec też oszukać na ewentualnie oferowaną pomoc w napisaniu niepotrzebnego wniosku - alarmuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

Pamiętajmy też, że ZUS sprawy z klientami załatwia listownie lub w placówkach Zakładu, a także poprzez uwierzytelniony profil na Platformie Usług Elektronicznych. Osobiste odwiedzenie klientów przez pracowników ZUS w ich domach jest wyjątkowo rzadkie. Dotyczy sytuacji, gdy przeprowadzana jest kontrola wykorzystania zwolnień lekarskich lub kontrola płatnika składek, którego siedziba firmy jest jednocześnie miejscem jego zamieszkania. 

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS powinien skontaktować się ZUS dzwoniąc do Centrum Obsługi Telefonicznej pod numer: 22 560 16 00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

* Klikając „Zaznacz wszystkie” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody.

** Zgoda wymagana.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 7 dni temu | ocena +6 / -2

    TW Balbina

    Mnie też zaatakowali w styczniu złodzieje. Okradli mnie z pieniędzy metodą na „ Dobrą zmianę”. Szef gangu to karakan na kaczych łapach. Uważajcie na tych złodziei: idziecie na zakupu do sklepu wydajecie 100 zł a w koszyku tylko musztarda i tampony.